Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Drugi turniej II Cyklu „TenisWil” Cup 2014, 13 kwietnia 2014r
2014/4/14 16:35:00 ( 2918 reads )

Na starcie turnieju stanęło 19 zawodników, grających w trzech kategoriach: do lat 10- kategoria łączona, do lat 12 – dziewczęta, do lat 12 – chłopcy.Do bardzo ciekawych pojedynków doszło w turnieju do lat 10, gdzie wyjątkowy półfinał rozegrali Philip Blom z Maciejem Romanowskim. Był to pojedynek niezwykle wyrównany, gdzie szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Bardzo zacięte i przemyślane wymiany forhendów, bekhendów i ostrych krosów wywoływały oklaski widowni i uznanie znawców tenisa. Lepszym tym razem okazał się Maciej Romanowski, który wygrał w rezultacie 6/4.

Pasjonującym pojedynkiem w kategorii do lat 10 okazał się również mecz finałowy , w którym nasz ośmiolatek Maximilian Grott (nr 1 turnieju) stanął do walki z Maćkiem Romanowskim. Nieco mniej zmęczony Max, który rozegrał tylko 2 mecze, rozpoczął odważnie i objął prowadzenie 2:0. Maciej swą równą grą doprowadził do stanu 2:2. Gem po gemie finaliści toczyli długie wymiany, nie ustępując ani na krok przeciwnikowi. Końcówka meczu należała do starszego Macieja, który po raz drugi zwyciężył w II Cyklu TenisWil Cup 2014.

Słowa uznania należą się Maximilianowi Grott, który jako najmłodszy gracz dotarł tak wysoko. Lider listy Challenge do lat 10 TenisWil  zaskakuje wiarą w siebie i pracowitością na treningach. Najbliżsi Maxa informują, że chłopiec trenuje bardzo dużo we własnym domu odbijając tenisową piłkę bez końca o ścianę. Gratulujemy postawy i charakteru.
Miłą niespodzianką było zwycięstwo w turnieju pocieszenia Hiszpanki Adriany Oporto, która w finale pokonała Kubę Krawczyka 7/6.

Turniej dziewcząt do lat 12 potwierdził dominację Chinki Sherry Qin, która i tym razem bez straty gema wygrała przekonywująco cały turniej.
Druga była Oriana Grott, trzecie miejsce zajęły Marianna Koszutska i Gabrysia Kornaszewska.

W turnieju chłopców do lat 12 zagrało 8 zawodników. I tutaj zdecydowanie dominował jeden gracz – cały turniej bez straty gema wygrał Karol Tomański. Ciekawe, równorzędne mecze stoczyli Tymek Romanowski z Mateuszem Maciejewskim – po walce zwyciężył Mateusz 6/4.
Również Viktor Blom z Karolem Szczapem stworzyli dobre, pasjonujące chwilami widowisko. Tutaj lepszym okazał się Karol Szczap, który wygrał pojedynek 6/4.
W turnieju pocieszenia pierwsze miejsce zajął Szwed Viktor Blom.

Gratulujemy zwycięzcom.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz wiernym kibicom za wspólne, sportowe spędzenie niedzielnego popołudnia.

TenisWil


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*