Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
02.07. Dzień trzeci.
2014/7/3 0:17:00 ( 2951 reads )Zawodnicy stawili się na rozruchu wyjątkowo punktualnie.

Przywitała nas piękna pogoda, wspaniałe słońce i świeże rześkie powietrze. Zawodnicy ambitnie trzymali rytm biegu trenera i sumiennie wykonywali ćwiczenia rozgrzewki.

Podczas śniadania trener Krystian opowiedział historię "Budujesz swój dom". Mówiła ona o tym jak ważne jest by trenować, grać i dawać z siebie to co najlepsze, nie tylko ze względu na innych (publiczność, rodziców, trenera) ale przede wszystkim z myślą o sobie samym. Każdy trening, każda chwila spędzona na korcie może być bardzo istotna w kontekście całej naszej kariery. Nie warto i nie wolno jej zmarnować.

Pierwszy dzisiejszy trening poświęcony był w grupie competition returnowi oraz pracy nóg, połączonej z taktyką i oceną dystansów w pierwszych dwóch uderzeniach po returnie. Tenisiści pozytywnie odebrali dzisiejszy śniadaniowy trening mentalny. Na szczególną uwagę zasługuje postawa Sherry, Oriany i Asi. W obozowym challenge zwyciężyła Sherry, natomiast o drugie miejsce walczyło aż czterech zawodników, którzy mieli  po 7 zwycięstw. Drugie miejsce zdobyła Oriana po zwycięstwie nad Viktorem.

Inne grupy wyczynowe pracowały również nad returnem. Na uwagę zasługuje wspaniała praca nóg Mani, duża koncentracja na technice uderzeń Marcina. Zaangażowaniem w trening imponowała Julia, trenerowi Marcinowi bardzo spodobała się postawa Anfiski, jej koncentracja i chęć pracy nad techniką gry. Nasi najmłodsi stażem zawodnicy dopracowywali do perfekcji arkana techniczne podstawowych uderzeń. W programie była również gra na ścianie, unihockej i badminton.

Obiadowe zmagania z daniem głównym - pizzą własnego wypieku, zakończyły się miażdżącym zwycięstwem obozu TenisWil. Talerze zostały wylizane, pojawiły się liczne dokładki.

Drugi trening zdominowała praca nad serwisem. Grupa competition rzetelnie przepracowała część techniczną treningu. W grze na punkty najlepsi okazali się Maciek - 9 zwycięstw, Tymek - 7 zwycięstw oraz Victor - 6 zwyciestw.

Trener Konrad wyróżnił świetną postawę Kuby, Łukasza Grzybowskich i Szymona Koszczyńskiego.

W bloku wieczornych zajęć programowych nasi obozowicze doświadczyli zajęć z języka angielskiego i zostali poddani treningowi mentalnemu.

Myśl na dziś: Gdy budujesz swoją tenisową karierę, to buduj dobrze, ponieważ od twojej staranności zależy twoja przyszłość

TenisWil


Poranny rozruch - godzina 7.40
Zobacz aktualną Galerię: "Obóz sportowy TenisWil - Turawa 2014".


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*